Begüm Esra KARA GÖKTEPE

Begüm Esra KARA GÖKTEPE

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu annesidir. İlkokul ve ortaokulu tamamladıktan sonra liseyi açık öğretimden okurken aynı zamanda hafız olabilmek için Suadiye Tûba Kız Kur’an kursunda yatılı eğitim almaya başladı.
Anaokullarında sınıf öğretmenliği, değerler eğitimi öğretmenliği yaptı ve hafızlığa hazırlık sınıfı yetiştirdi. Diyanetin yaz cami hocalığı görevlerinde yer aldı. Tekrar, mezun olduğu kursun hafızlık imtihan sınıfında bir süre daha görev yaptı. Aynı zamanda, Üsküdar Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi’ndeki Avrupa Birliği destekli başlatılan MEGEP çocuk gelişiminin hızlandırılmış programına başladı. Staj dönemini yaparak ikinci lise tahsilini de tamamladı.
Ülkemizdeki, başörtü ile eğitim alma yasağının kaldırılmasının ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2013 yılında Akdem İstanbul Eğitim Danışmanlık Merkezinin “Yabancılar için Türkçe öğretimi” sertifika programına katılıp başarı elde ederek yabancılar için Türkçe öğretmenliğine başladı. Dünyanın farklı ülkelerinden, binlerce öğrenciye ülkemizi, kültürümüzü ve insanlarımızı sevdirerek Türkçe öğretti. Mesleğine devam ederken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk dili ve Edebiyatı Fakültesi’nden mezun oldu.

Yazar'a Ait Kitaplar - Begüm Esra KARA GÖKTEPE