Akdem Yayınları

Akdemistanbul bünyesinde 2010 yılında kurulan Akdem Yayınları, Türkiye’de Arapça öğretimi ve yabancılara Türkçe öğretimi alanlarında tematik yayıncılık yapan bir kurumdur. Arapça dil öğretimi yayıncılığının Türkiye’de kaliteli bir şekilde yapılmasını hedefleyen Akdem Yayınları geniş bir yazar kadrosu, editör ve tasarım ekibiyle alanındaki en iyi yayınları okuyucularına sunmaktadır.

Türkiye’de Arapça öğretiminin yapıldığı ilköğretim okullarından üniversitelere kadar özel ve kamu alanında bütün örgün eğitim kurumlarının yanı sıra halk eğitim merkezleri, sürekli eğitim merkezleri, meslek edindirme kursları gibi yaygın eğitim kurumlarında okutulan birçok ders kitabı ve yardımcı kaynak Akdem Yayınları aracılığı ile okurlarıyla buluşmaktadır.

Akdem Yayınları’nın Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Ürdün başta olmak üzere birçok Arap ülkesinde yayın faaliyetlerini sürdürmekte olan yayınevlerinin Arapça öğretim setleri ile ilgili dağıtım yetkisi bulunmaktadır.

Çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelen ve sayıları milyonları aşan misafirlerimize yönelik Türkçe öğretimi konusunda da önemli yayın çalışmaları olan Akdem Yayınları bu kitlenin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeni eserlerle okuyucularının karşısına çıkmaktadır.

Okullara yönelik Arapça Model Dil Eğitim Kütüphanesi, yurt dışından farklı yayınevlerinin Arapça Öğretim Yayınları, Arapça Öğretim Kitap Fuarı organizasyonlarına aktif katılım yayınevimizin öne çıkan çalışmalarındandır.

Türkiye’nin 81 ilinde seçkin kitapevlerinin raflarında yer alan eserlerimiz ayrıca özel iskontolar ile www.akdemyayinlari.com adresinden kredi kartı ve kapıda ödeme seçenekleri ile de satışa sunulmaktadır. Yayınevimizin okullar ve toplu alım yapan eğitim kurumları için özel iskonto seçenekleri de bulunmaktadır.

Yayınevimiz Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği üyesi olup meslek birliğimizin korsanla mücadele etkinliklerine aktif destek vermekte; dernek yönetiminde de yer alarak ülkemizin yayın sektörünün geliştirilmesi ve Arap dünyası ile ilişkilerinin ilerletilmesi hususlarında katkı sunmaktadır.